Instrukcja obsługi Biuletynu Informacji Publicznej

Strona główna – tu znajdują się podstawowe informacje oraz dane kontaktowe. Przeglądając biuletyn możesz w dowolnym momencie wrócić do strony głównej naciskając czerwony napis "Strona główna" w górnej części strony (rys. 1).

rys.1 - Powrót do strony głównej.

Lista aktualności - w dolnej części strony znajduja się najnowsze wiadomości dodane do serwisu BIP. Każda dodana informacja jest automatycznie dodawana do listy nowych informacji. Aby zobaczyć wcześniejsze informacje należy wskazać numer strony na pasku pod listą aktualności lub nacisnąć przycisk „>” na tym pasku. (rys. 2)

rys.2 - Lista stron aktualności.

Menu sekcji - Po lewej stronie serwisu BIP umiejscowione są główne kategorie informacji. Klikając na któryś z odnośników zostaniesz automatycznie przeniesiony do wybranej sekcji. W wybranej sekcji znajdziesz opublikowane informacje, lub w odsyłacze do innych kategorii, gdzie znajdują się informacje z wybranego działu.

Metryka strony – Każda strona posiada swoją metrykę umiejscowioną w dolnej części strony w której zawarte są informacje dotyczące podmiotu publikującego informację, osoby która wytworzyła i opublikowała informację oraz datę wytworzenia, opublikowania i ewentualnej modyfikacji informacji. Aby wyświetlić metrykę strony należy nacisnąć czerwony przycisk znajdujący się pod treścią informacji (rys. 3).

rys.3 - Podgląd informacji o stronie.

Drukowanie strony - Aby wydrukować informację opublikowaną w BIP, użyj funkcji drukowania dostępnej w przeglądarce internetowej lub naciśnij przycisk "Drukuj do PDF" aby zapisac stronę w piku .pdf

rys. 4 - Informacje o stronie oraz funkcja drukowania do pliku .pdf

Dodana: 14 listopad 2016 11:39

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2021 11:53